هشتگ‌ها : #اینستاگرام #IGTV
.
بعد از مدت‌ها شایعات و گمانه زنی های مختلف، اینستاگرام پلتفرم IGTV را معرفی کرد. IGTV که می‌توان آن را با عنوان تلویزیون اینستاگرام خواند پلتفرمی برای انتشار ویدیوهای بلند مدت محسوب می شود. در اپلیکیشن IGTV می‌توانید ویدیو هایی به بلندی یک ساعت را آپلود کنید. بعد از باز کردن این اپلیکیشن، پخش ویدیوها آغاز می‌شود و به همین خاطر شاید در همان ابتدا ارتباط بر قرار کردن با این اپلیکیشن کمی سخت باشد، اما بعد از کمی استفاده می توان با محیط آن کنار آمد. در ادامه برای بهره‌گیری از سرویس IGTV توضیحاتی را ارائه می ‌دهیم.
.
۱. در ابتدا باید اپلیکیشن IGTV را دانلود کنید
.
برای بهره‌گیری تمام و کمال از این پلتفرم، باید اپلیکیشن IGTV را دانلود کنید. برای این کار می‌توانید نام این اپلیکیشن را در اینجا دریافت کنید یا در انتهای این مقاله بر لینک های تعبیه شده کلیک کنید.
.
۲. ورود به اپلیکیشن با استفاده اکانت اینستاگرام
.
.
بعد از نصب و باز کردن این اپلیکیشن، کافی است مشخصات اکانت اینستاگرام خود را وارد کنید. بعد از ورود به اپلیکیشن، به‌طور خودکار روانه‌ی بخش ویدیوها می‌شوید و بعد از پایان پخش یک ویدیو، پخش ویدیوی بعدی آغاز می‌شود.
.
۳. تماشای ویدیو در IGTV
.
اپلیکیشن پلتفرم IGTV را به‌عنوان کنترل تلویزیون در نظر بگیرید. در کل 7 بخش وجود دارد که 4 تا از آن‌ها مهم‌ترین هستند:
.
.
۱. بخش For You تقریبا مانند فید اصلی اینستاگرام است. این یعنی ویدیوها به ترتیب زمان آپلود به نمایش درنمی‌آیند بلکه اینستاگرام با توجه به اولویت‌های خاص خود، نحوه‌ی چینش آن‌ها را مشخص می‌کند.

۲. بخش Following ویدیوها را به ترتیب زمان آپلود نمایش می‌دهد.

۳. بخش Popular مانند قسمت Explore در اینستاگرام است و ویدیوهای پرطرفدار افرادی که فالو نکرده‌اید، نمایش می‌دهد.

۴. بخش Continue Watching تمام ویدیوهای نیمه‌کاره را نشان می‌دهد. این یعنی اگر تماشای یک ویدیو را نیمه‌کاره رها کرده باشید، در این بخش می‌توانید ادامه ویدیو از بخش رها کرده را مشاهده کنید.

و حالا نوبت به سه بخش دیگر می‌رسد:
.
.
۵. بخش جستجو به شما اجازه می‌دهد با جستجوی کلیدواژه‌ها، کاربران مختلفی را پیدا کنید. به همین خاطر در بخش Bio خود از کلیدواژه‌های مناسبی استفاده کنید تا افراد به‌راحتی بتوانند پروفایل شما را پیدا کنند.

۶. در سمت راست، عکس پروفایل شما قرار دارد که با ضربه بر آن می‌توانید کانال خود را مشاهده کنید.

۷. در قسمت Setting هم می‌توانید کارهایی مانند افزودن دیگر اکانت‌های اینستاگرام و گزارش مشکل یا بیرون آمدن از اکانت را انجام دهید.
.
۴. ناپدید کردن منو در هنگام تماشای ویدیو
.
.
برای اینکه در هنگام تماشای ویدیو منو را ناپدید کنید، کافی است در بخش بالای منو بر نمایشگر ضربه بزنید. اگر هم می‌خواهید یک ویدیو دیگر را ببینید، بر Browse ضربه بزنید تا منو دوباره ظاهر شود.
.
۵. لایک کردن، به اشتراک‌گذاری و کامنت گذاشتن بر ویدیوهای پلتفرم IGTV
.
.
همانند اینستاگرام، می‌توانید ویدیوها را لایک کنید یا برای آن‌ها کامنت بگذارید یا اینکه از طریق دایرکت آن‌ها را برای دوستانتان بفرستید.
.
۶. توقف و عقب و جلو کردن ویدیوهای IGTV
.
.
در هنگام پخش ویدیو و مخفی بودن منو، می‌توانید یک نوار کنترل را در بخش پایین نمایشگر مشاهده کنید. با استفاده از این نوار هم می‌توانید ویدیو را متوقف کنید و هم اینکه آن را به عقب و جلو ببرید.
.
۷. ایجاد کانال در پلتفرم IGTV
.
.
ابتدا بر روی عکس پروفایل خود ضربه بزنید و بعد از انجام چند گام ساده که نیازی به توضیح ندارند، کانال IGTV شما ایجاد می‌شود.
.
۸. آپلود ویدیو در IGTV
.
از دو راه می‌توانید ویدیوهای خود را آپلود کنید. یک اینکه چنین کاری را از طریق اپلیکیشن IGTV انجام دهید و راه دیگر هم استفاده از سایت اینستاگرام است. برای راه اول، بعد از ورود به کانال، بر آیکون + ضربه بزنید.
.
.
برای آپلود از طریق سایت هم بعد از ورود به صفحه‌ی پروفایل،IGTV را انتخاب و سپس بر دکمه‌ی Upload کلیک کنید.
.

دیگر موارد مربوط به ویدیوهای پلتفرم IGTV:
.
📌 تنها می‌توانید ویدیوها را در این پلتفرم آپلود کنید.
📌 آپلود ویدیوها تنها از طریق اپلیکیشن IGTV یا سایت اینستاگرام امکان‌پذیر است.
📌 ویدیوها باید عمودی باشند.
📌 حداقل نسبت تصویر ویدیوها 4:5 و حداکثر هم 9:16.
📌 طول ویدیوها می‌تواند از 15 ثانیه تا 10 دقیقه باشد.
📌 افرادی که فالوورهای زیادی دارند یا اکانت آن‌ها تایید شده است، می‌توانند ویدیوهایی به بلندی یک ساعت هم آپلود کنند. (به‌زودی این امکان برای تمام کاربران فعال می‌شود)
📌 حداکثر حجم ویدیوهای 10 دقیقه‌ای یا کوتاه‌تر 650 مگابایت و حداکثر حجم ویدیوهای یک‌ساعته یا کوتاه‌تر،5/6گیگابایت است.
📌 می‌توانید ویدیوهای IGTV را از طریق کامپیوتر تماشا کنید.

بعد از آپلود ویدیوها، چه کارهایی می‌توان انجام داد؟
.
.
بعد از آپلود، می‌توانید یک عنوان، کپشن و عکس کاور برای ویدیو خود مشخص کنید.
.
آیا فالوئرهایتان می‌توانند ویدیوهای آپلودی شما را مشاهده کنند؟

بله، بعد از آپلود ویدیو در کانال IGTV، یک Highlight جدید به همین عنوان در پروفایل اینستاگرام شما ایجاد می‌شود. کاربران با ضربه بر این Highlight، وارد کانال شما می‌شوند.

به همین راحتی می‌توان انواع و اقسام ویدیوها را در این محیط آپلود کرد و از محیط جذاب آن لذت برد. در مورد پلتفرم IGTV چه فکر می‌کنید؟ به نظر شما مورد استقبال گسترده‌ی کاربران قرار می‌گیرد؟ در بخش کامنت‌ها نظرات خود را با ما در میان بگذارید.
.
.
از اینجا دانلود کنید