اینستاگرام هر چندوقت یک‌بار به قابلیت جدیدی مجهز می‌شود تا بیشتر از هر وقتی نظر کاربران را به سوی خود جلب کند؛ از اضافه شدن IGTV اینستاگرام گرفته تا آمدن چت ویدیویی به دایرکت اینستا. حالا اینستاگرام قابلیت جدیدی را در نسخه iOS اپلیکیشن خود افزوده؛ قابلیتی که به عنوان استیکر موسیقی اینستاگرام برای استوری کاربران شناخته می‌شود.

همین چند وقت پیش بود که از احتمال اضافه شدن موسیقی به استوری‌های اینستاگرام خبر دادیم؛ از این که ممکن است به زودی شاهد افزوده شدن قابلیت جستجو و گذاشتن موسیقی تحت عنوان استیکر موسیقی در استوری‌ها باشیم. حالا با توجه به گزارش منتشر شده، این قابلیت هم‌اکنون در نسخه جدید اینستاگرام در اختیار کاربران iOS قرار گرفته است. البته توجه داشته باشید که این امکان جدید هنوز برای تمام کاربران مهیا نشده و قرار است به به زودی دردسترس تمام کاربران قرار گیرد.

برای دسترسی به این ویژگی باید اپلیکیشن خود را به‌روزرسانی کنید. در بخش استوری، بین دو گزینه تایپ و لایو یک گزینه جدیدی تحت عنوان موسیقی (Music) اضافه می‌شود. با کشیدن و انداختن استیکر موسیقی می‌توانید آهنگ پس‌زمینه‌ دلخواهتان را انتخاب کنید. کاربران می‌توانند تایم‌لاین موسیقی را جابجا کنند تا بتوانند قسمت به خصوصی از آهنگ مورد علاقه خود را در استوری بگذارند.

اینستا تا الآن هزاران موسیقی از جمله آهنگ‌های مشهوری از خوانندگانی نظیر بورونو مارس و مارون ۵ اضافه کرده است. اینستا قول داده تا آهنگ‌های جدیدی هر روز به بخش موسیقی استوری اضافه کند. توجه داشته باشید که این قابلیت فعلا محدود به نسخه iOS است و اگر هنوز این بخش در نسخه آپدیت شده اپلیکیشن شما دیده نمی‌شود، باید کمی منتظر بمانید تا منطقه به منطقه قابلیت جدید افزوده شود. اینستا قول داده به زودی این آپشن جدید را به نسخه اندروید هم اضافه کند.

با این حساب باید شاهد موج جدیدی در شبکه‌های مجازی باشیم؛ بدین شکل که کاربران برای مدتی هم که شده از این قابلیت نهایت استفاده را می‌برند و هر روز و شبمان پر از استوری‌های رنگارنگ فالویینگ‌هایمان شود؛ استوری‌هایی که معمولا شب‌ها پشت فرمان ماشین گرفته می‌شود و قرار است به استیکرهای موسیقی مزین شوند. آیا شما هم از آن دسته از کاربرانی هستید که از استوری اینستا استفاده زیادی دارید؟