برای ساخت sticker اختصاصی خود در پیام رسان سروش شما بایستی ابتدا وارد بخش جستجوی کانال ها در نرم افزار سروش شوید. سپس در صفحه ی باز شده کانال sticker@ را جستجو نمایید. چنین صفحه ای به شما نشان داده می شود.

پس از انتخاب گزینه نمایش در صفحه بالا شما لیستی از قوانین را میبینید که بایستی برای ایجاد پکیج اختصاصی استیکر خود آن ها را مطالعه کرده و حتما در ساخت استیکر به آن ها توجه نمایید. برای مثال تعدادی از این قوانین به شرح زیر می باشند:

1. استیکرهای سروش باید دارای سایز ۵۱۲*۵۱۲ و با فرمت PNG باشند.
2. حداقل تعداد تصاویر در پک استیکر باید ۲۵ عدد باشد.
3. پس از اینکه تصاویرتان را انتخاب کرده و در فرمت و سایز مناسب درآوردید، باید همه آن ها را با فرمت rar یا zip فشرده کرده و در یک بسته قرار دهید.
4. در تصاویر ارسالی، تصاویر شخصی، فردی، خانوادگی و یا شخصیت ها و یا تصاویر نامناسب نباید وجود داشته باشد.

کافی است تا مجموعه ی تصاویر مورد علاقه تان را با رعایت اصول مدنظر اپلیکیشن سروش در یک فایل فشرده قرار داده و از طریق بخش ضمیمه که در تصویر بعد مشخص کرده ایم آن را ارسال کنید.

پس از بازبینی فایل فرستاده شده ی شما، ظرف مدت چند ساعت، بسته استیکر شما ساخته خواهد شد و در بخش فروشگاه استیکر قابل دسترس خواهد بود. باید توجه داشته باشید که هر استیکری که بسازید، به صورت عمومی قابل دسترس خواهد بود و همه کاربران سروش می توانند آن را در فروشگاه استیکر سروش مشاهده نمایند.