پیام‌رسان #تلگرام قصد دارد ارز دیجیتالی مخصوص خودش را راه اندازی کند. براساس گزارشی که در سایت بلومبرگ منتشر شده، تلگرام ارز دیجیتالی خودش را در طی دو مرحله پیش فروش کرده و نزدیک به ۸۱ سرمایه‌گذار کسب کرده است. تلگرام در مرحله اول این پیش فروش توانست ۸۵۰ میلیون دلار از این ۸۱ سرمایه‌گذار درآمد کسب کند. در بخش دوم این پیش فروش هم که مدتی پیش انجام شد، تلگرام ۸۵۰ میلیون دلار دیگر درآمد از ۹۴ سرمایه‌گذار به دست آورد. براساس اطلاعات منتشر شده تلگرام در این دو مرحله پیش فروش ارز دیجیتالی خودش نزدیک به ۱٫۷ میلیارد دلار درآمد داشته است.

تلگرام در آینده قصد دارد از سرویسی به نام Telegram Open Network رونمایی کند که در آن از ارز دیجیتالی خودش و سرویس‌هایی بر پایه این ارز دیجیتالی استفاده خواهند کرد. در این سرویس امکان خرید و فروش اجناس به صورت فیزیکی و دیجیتالی هم وجود دارد.

پ.ن. : چندی بعد که تلگرام در ایران فیلتر شد شاهد آن خواهیم بود که ارز دیجیتالی تلگرام سقوط خواهد کرد. درضمن اگر تلگرام فیلتر هم نشود که می شود ارز دیجیتال خود را به ایرانی ها نمی فروشد اون هم به دلیل تحریم ها جالبه نه! تلگرامی رو که ما بزرگش کردیم حالا واسه ما شاخ شده همون بهتر که فیلتر بشه.